Beaujolais Nouveau 2014


Krajina: Francúzsko
Región: Burgundsko

Dátum: 18.11. - 23.11.2014 
Dĺžka pobytu: 6 dní, 5 nocí

6 dňový autokarový zájazd za novým vínom Beaujolais. Navštívte s nami oblast Beaujeau a oslavu príchodu mladého vína Les Sarmentelles. V programe je aj prehliadka miest Lyon a Štrasburg. 

Cena:                                                                                                                                               459,- EUR na osobu 


V cene je zahrnuté 
◦ autobusová doprava 
◦ 3 x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom 
◦ 3 x kontinentálne raňajky  
◦ 4 x prehliadka vinárstiev s ochutnávkami 
◦ ostatné prehliadky podľa programu bez vstupov okrem tanečné stanu a degustačného pohára v Beaujea, 
◦ sprievodca zájazdu 
◦ povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z     

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 80 EUR

Cena nezahŕňa 
◦ poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 8,40 EUR 
◦ vstupné Hospices de Beaune 7 EUR, vstup do Múzea burgundského života 2,80 EUR 
◦ vreckové a iné výdavky, ktoré nie sú vyššie špecifikované 

Ubytovanie:  
Hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom. 

Strava: 
Raňajky. 

Poznámka: 
** zmeny sú vyhradené. 
*** konzumácia alkoholu od 18 rokov.

Itinerár november 2014

1.deň:
Odchod z Bratislavy o 19.00 hod. Nočný tranzit do Francúzska. 

2.deň:
Príchod do Lyonu v dopoludňajších hodinách. Prehliadka druhého najväčšieho mesta Francúzska, ktoré je nielen pulzujúcou obchodnou metropolou, ale aj mestom s hlbokou históriou zapísanom do svetového dedičstva UNESCO a hlavným strediskom francúzskej gastronómie. Navštívime najväčšiu renesančnú štvrť vo Francúzsku, tzv. Starý Lyon s typickými prekrytými pasážami „Traboules“, monumentálnu bazilku Fourviera tiež Croix-Rousse, štvrť s dielňami tkáčov hodvábu. Nocľah. 

3.deň:
Po raňajkách presun do oblasti Beaujeu, kde sa už všetko pripravuje na tradičnú slávnosť príchodu mladého vína BEAUJOLAIS. Cestou do mestečka Beaujeu navštívime jednu z najkrajších francúzskych dedinek - stredoveký Oinght a cez ďalšiu typickú dedinku Vaux en Beaujolais a ochutnávku vo vinárstve prídeme do mestečka Macon. Individuálny obed. Po obede sa vyberieme po Beaujolais Route des Crus a cez dedinky Saint-Amour, Juliénas, Fleurie, Chiroubles a ďalšie a všade prítomné vinohrady prídeme do metečka Beaujeu. Cestou sa zastavíme na prehliadke vinárstva s ochutnávkou vín. V mestečku Beaujeu nás čaká oslava príchodu mladého vína Les Sarmentelles. V cene zájazdu je zarátaný pohár na degustačnú súťaž a vstupenka na tanečný večer. Návrat na ubytovanie po 00:00. 

4.deň:
Po raňajkách presun do mestečka BEAUNE, ktoré sa nazýva aj hlavným mestom burgundského vína. Navštívime Hospices de Beaune, bývalú nemocnicu pre chudobných, ktorá v súčasnosti slúži ako hotel. Ide o nádhernú stavbu z obdobia vrcholnej gotiky. Návšteva a prehliadka v dvoch vinárstvach v oblasti známej najmä pestovaním odrôd Pinot Noir a Chardonnay (napr. apelácie Côte de Nuits, La Cote de Beaune) spojená s ochutnávkou vín. Cestou zo slávnej vinárskej ceste GRAND CRU návšteva malebných vinárskych dediniek VOLNAY a POMMARD (gotická katedrála Sv. Vincenta zo začiatku 13. storočia). Obe sú známe tým, že produkujú iba červené víno. Ubytovanie v Štrasburgu. 

5.deň:
Raňajky. Prehliadka ŠTRASBURGu - katedrála Notre Dame (gotické majstrovské dielo), ktorá bola do 19. storočia najvyššou stavbou celého kresťanského sveta; Rohanský palác – niekdajšie sídlo arcibiskupov z rodu Rohan; najmalebnejšia štvrť starého Štrasburgu The Petite France quarter. Nachádzajú sa tu domy garbiarov, mlynárov a rybárov zo 16. a 17. stor.; gotický kostol Sv. Tomáša.; sídla hlavných európskych inštitúcii – Rada Európy, Európsky parlament, Európsky súd pre ľudské práva. Osobné voľno v meste. Vo večerných hodinách odchod smerom na Slovensko, nočná jazda. 

6.deň:
Príchod do Bratislavy v ranných hodinách.